تبلیغات
ایران نیوز ست (( درباره ماهواره)) - چند خبر از شبکه مستند سیما

ایران نیوز ست (( درباره ماهواره))
 
بهترین منبع ومرجع در زمینه ماهواره
چند خبر از شبکه مستند سیما

علاقه‌مندان به مستندهای ایرانی در زمینه اقوام، آداب و رسوم، بناهای تاریخی و فرهنگ قومی استان‌ها می‌توانند هر روز منتخبی از بهترین آثار مستند تولید شده در مراكز استان‌ها را از شبكه مستند ببینند.
به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، علاقه‌مندان به مستندهای ایرانی در زمینه اقوام، آداب و رسوم، بناهای تاریخی و فرهنگ قومی استان‌ها می‌توانند هر روز منتخبی از بهترین آثار مستند تولید شده در مراكز استانها را از شبكه مستند ببینند و با جدیدترین فعالیت‌ها در این حوزه در نقاط مختلف ایران آشنا شوند. این برنامه با انتخاب متنوعی از مستندهای استانی تحت عنوان "مستند استان‌ها" هر روز ساعت 13 و به مدت یك ساعت، مخاطبان را مهمان یكی از استان‌های ایران خواهد كرد.

آشنایی با برنامه‌های شبكه جهانی مستند در "پنجره":
مخاطبان شبكه مستند و علاقه‌مندان به آشنایی با فضای مستند و چگونگی ساخت آن می‌توانند هر هفته مخاطب برنامه "پنجره" از شبكه مستند سیما باشند. این برنامه كه كاری است از دفتر تامین برنامه شبكه مستند سیما با ساختاری تركیبی از بخش‌هایی متنوع از جمله گزارش پشت صحنه از تولیدات مستند داخلی، پخش نمونه‌هایی از آثار مستند اثرگذار جهانی و حتی تحلیل و آشنایی با دوبله فیلم‌های مستند، هر هفته با حضور چهره‌های شناخته شده در عرصه تولید پخش می‌شود.
از بخش‌های جذاب این برنامه می‌توان به گزارش‌های پشت صحنه دوربین "پنجره" اشاره كرد كه با حضور در صحنه تولید به سراغ گروه‌های تولید كننده رفته و با معرفی نحوه ساخت با عوامل برنامه در خصوص ساخت اثر مستندشان گفت‌وگو می‌كند. این بخش حتی نحوه آماده‌سازی تولیدات خارجی را با حضور در استودیو دوبله و به تصویر كشیدن بخشی از فعالیت‌های خاص در این حوزه مورد بررسی قرار می‌دهد.
گروه سازنده برنامه "پنجره" همچنین امیدوارند كه به زودی بتوانند با حضور در مكان‌های مختلف تاریخی و گردشگری ایران برنامه را به صورت زنده از این فضاهای جذاب، ارائه كنند.
این برنامه كه تهیه‌كنندگی آن را بهروز تشكر به عهده دارد، هر هفته جمعه‌ها ساعت 17 و به مدت 45 دقیقه از شبكه مستند سیما پخش میشود.

پخش آثار شما از شبكه جهانی مستند:
شبكه مستند از تمام مستندسازان دعوت به همكاری میكند.
مستندسازان، علاقه‌مندان و كسانی كه تجربه كار در زمینه مستند را دارند، در صورتی كه علاقه‌مند به پخش آثارشان از شبكه جهانی مستند هستند، می‌توانند نسخه‌ای از اثر مستندشان را در قالب DVD به دفتر طرح و برنامه شبكه مستند سیما واقع در جام جم، ساختمان تولید، طبقه ششم، بفرستند. منتخب این آثار ارائه شده، پس از بررسی امكان پخش از این شبكه را خواهند یافت.

«ساختار حقیقت» مستندی درباره گونه‌های مستندسازی:
«ساختار حقیقت» اثری آموزشی برای مستندسازان و كسانی كه دوست دارند مستند بسازند.
این برنامه جمعه هفته آینده 31 تیرماه، ساعت 16 از شبكه مستند سیما پخش خواهد شد.طبقه بندی: اخبار کانالهای فارسی زبان، 
برچسب ها: چند خبر از شبکه مستند سیما،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه بیست و هشتم تیرماه سال 1390 توسط نوید
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک