تبلیغات
ایران نیوز ست (( درباره ماهواره)) - رییس صداوسیما خبر داد: راه‌اندازی 4 تا 5 شبكه تلویزیونی جدید تا پایان سال 90

ایران نیوز ست (( درباره ماهواره))
 
بهترین منبع ومرجع در زمینه ماهواره

رییس صداوسیما خبر داد:
راه‌اندازی 4 تا 5 شبكه تلویزیونی جدید تا پایان سال 90


رییس سازمان صداوسیما از راه‌اندازی چهار تا پنج شبكه تلویزیونی جدید تا آخر سال 90 خبر داد. به گزارش خبرنگار ایسنا، عزت‌الله ضرغامی با اشاره به وجود دو هزار شبكه ماهواره‌یی خاطرنشان كرد: تعداد این شبكه‌ها چندان مهم نیست چون از یك سقف مشخص كه عبور كند فرق چندانی ندارد چراكه كاركرد مهم است.

رییس سازمان صدا و سیما كه در دومین روز از مراسم برگزاری بیست و هشتمین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق كشور سخن می‌گفت، با تاكید به تلاش این سازمان برای پوشش شبكه‌های تلویزیونی با كیفیت دیجیتال به ویژه شبكه‌های جهانی برای مردم گفت: به عنوان هدیه صدا و سیما، مبدل‌های دیجیتال 14 شبكه تلویزیونی در اختیار روسای مناطق آموزش و پرورش سراسر كشور قرار می گیرد؛ همچنین تا پایان امسال نیز چهار یا پنج شبكه به شبكه‌های تلویزیونی اضافه می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینكه یكی از تهدید‌ات ماهواره‌ها بر روی فرزندان افزایش میل به بی‌نظمی است، افزود: یك نوجوان در هنگام استفاده از ماهواره‌های خارجی به دلیل اینكه زبان بلد نیست و مدام از این شبكه به آن شبكه می‌رود تا برنامه‌های جذاب و موردنظر خود را پیدا كند، پس از مدتی دچار بیماری می‌شود و قدرت تمركز و انسجام فكری و روحی برای درس خواندن و اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهد.


ضرغامی گفت: نوع كار صدا و سیما مواجهه با مخاطب انبوه است و به دنبال آن هستیم تا برای ارائه برنامه‌های مفید به دانش‌آموزان حركت‌های جدیدی را با آموزش و پرورش شروع كنیم.

رییس سازمان صدا و سیما به تدوین جزوه‌ای در این سازمان با محتوای علل گرایش به ماهواره و آثار مخرب آن در حوزه‌های مختلف اشاره كرد و گفت: از جمله این آثار مخرب افزایش آنتروپی و آشفتگی ذهنی، فزون‌خواهی جنسی، ایجاد گسست نسلی نسبت به نسل‌های قبل در رابطه با هنجار‌های جامعه، بلوغ زودرس، ذائقه سازی عاطفی و هیجانی برای تحریك سریع و بدون تعقل در رفتارهای سیاسی و قبح‌زدایی از امور ذاتا قبیح و روابط نامشروع است.

وی سپس اظهار كرد: اشكال ما در صدا و سیما این است كه به دلیل انبوه مخاطبان و تولید برنامه برای سلایق مختلف، تصور می‌شود كه هر برنامه‌ای برای هر نوجوانی مفید است؛ اما این مأموریت آموزش و پرورش است كه برای بچه‌ها در مدارس تبیین كنند كه كدام برنامه برای آنها مفید است و البته باید توجه داشت آن مربی پرورشی كه قدرت تشخیص برنامه‌های مفید را نداشته باشد كار خود را به درستی انجام نداده است.


در دومین روز از مراسم برگزاری بیست و هشتمین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق كشور، ضرغامی گفت: كسانی كه وظیفه تربیت و رشد جامعه را به عهده دارند باید توجه كنند كه تربیت و پرورش هم در معاونت پرورشی و هم در معاونت‌های آموزشی دنبال شود؛ بنابراین لازم است تا مرزبندی‌هایی كه در این زمینه ایجاد ‌شده، از بین برود.

وی افزود: در دنیای امروزی بسیاری از افراد به طور مستقیم و غیرمستقیم برای تربیت فرزندان ما كار می‌كنند و كالاهای متعدد فرهنگی كه به خاطر جلوه‌های پیچیده هنری از تأثیر‌گذاری بالایی برخوردار هستند به صورت یك بمباران گسترده چتر خود را بر روی بچه‌های ما گسترده‌اند.

رییس سازمان صدا و سیما تصریح كرد: این محصولات متعدد فقط محدود به ماهواره‌ها نمی‌شود؛ چراكه در خیابان‌ها نیز انواع و اقسام فیلم‌ها و بازی‌های رایانه‌یی دیده می‌شود كه به راحتی قابل دسترسی برای نوجوانان است؛ لذا در مواجهه با دانش‌آموزان باید فرض را بر این بگذاریم كه استخوان این تهدید‌ها در گلوی دانش‌آموزان گیر كرده و باید به دنبال آن باشیم كه چطور این مشكل را حل كنیم.

وی همچنین گفت: شناخت درست و جهان‌بینی كامل از وضعیت دانش‌آموزان امر مهمی است و تا زمانی كه این شناخت را نداشته باشیم كار چندان بزرگی نمی‌توانیم انجام دهیم، هرچند شاید با بعضی كارهای تكراری و آمارها بتوانیم خیال خود را راحت كنیم.
طبقه بندی: اخبار کانالهای فارسی زبان، 
برچسب ها: رییس صداوسیما خبر داد: راه‌اندازی 4 تا 5 شبكه تلویزیونی جدید تا پایان سال 90،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه ششم مردادماه سال 1390 توسط نوید
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک